Unit 143
Ed Schultz Unit Champion Award
2020

New Conditions of Contest

effective January 1, 2014

NO AWARD GIVEN FOR THIS YEAR DUE TO
INSUFFICIENT QUALIFYING GAMES

These were the standings thru March 4 Unit Game


Player Total
Milton Zlatic 46.36
Jack Bryant 45.27
Mark Boswell 33.79
Rod Van Wyk 32.86
En Xie 32.64
Judy Eaton 31.32
Susan Perez 23.91
Richard Haacke 23.31
Tod Moses 21.70
Mike Giacaman 20.71
Clay Cuthbertson 18.59
Arbha Vongsvivut 18.44
Carol Schaffer 17.80
Ron Ashbacher 17.73
Rod Beery 17.17
Egon Diekhoff 17.02
Robert Griffin 17.02
C Lee Hastings 16.86
Debra Romero 16.09
Nancy Popkin 15.89
Mark Zellmer 15.75
John Levis 15.07
Kenneth Bland 15.04
Alan Popkin 15.00
Kathleen Safranski 12.48
Michael Carmen 12.48
Randy Baker 12.41
Ralph Behrens 10.29
Elizabeth Meteer 10.08
Judy Putzel 10.06
Stephen Zenk 9.61
Patricia Berger 9.55
Becky Hubert 8.20
Michael Pitonak 7.74
Doug Moore 7.01
Betty Goran 6.61
Carol Hamilton 6.32
Gloria Spitzer 6.32
Nell Schneider 6.01
John Hubert 5.65
Michael Isserman 5.65
Allyson Wolfe 5.61
Jonathan Goldberg 5.61
Marvin King 5.61
Laura Scholten 5.54
Loughery Hawkins 5.31
Robert Daniels 5.31
Fritz Gebhard 5.23
Patricia Steiner 5.23
John Samsel 5.05
Jacqueline Sincoff 4.99
Robert Wheeler 4.62
Anne Agovino 4.54
Jonathan Weinstein 3.99
Linda Leinicke 3.94
Susan Kilo 3.94
Tom Cadwell 3.94
Charles Johnson 3.92
Rick Londeree 3.92
Phyllis Siegel 3.75
Marie Sander 3.59
Betty Ponzar 3.48
John Belfi 3.48
Tony Ponzar 3.48
Cheryl Davis 3.14
Edward Wang 3.09
George Hawley 3.09
Michael Kelly 3.02
Ann Lemp 2.98
Jackie Schroeder 2.98
Suzy Seldin 2.98
Nancy Burke 2.95
Roberta Millham 2.93
Roy Lewis 2.92
Edward Rahubka 2.86
Richard Chase 2.86
Rose Morrison 2.70
Cheryl Judd 2.68
Bernard Hoover 2.45
Linda Mize 2.45
Mark Ludwig 2.45
Mary Smith 2.45
Dennis Abeln 2.37
Kelly White 2.37
Richard Nemanick 2.33
Margaret Taylor 2.32
Norman Athy 2.24
Michael Morrice 2.08
Dale Burian 2.04
Jeannine Owen 2.04
Gilda Singer 1.90
Steve Singer 1.90
Beverly Dixson 1.84
Carol Layton 1.84
Estella Lau 1.84
Mark Ziegelman 1.84
Linda Myers 1.78
Stephen Myers 1.78
Emil Strotheide 1.75
Mark Behling 1.75
Carol Wagner 1.73
Craig Sherwood 1.73
Helene Siegfried 1.73
Judy Pass 1.73
Katherine Hartenberger 1.73
Michael Sherberg 1.73
Sharon Sweet 1.73
Simeon Prager 1.73
Bob Bainter 1.66
John Uihlein 1.56
Jo Ann Froehlich 1.53
Margaret Bauman 1.53
William Davis 1.53
Jerry Dutra 1.50
Barbie Freund 1.46
Robert Niehaus 1.43
Laurie Stern 1.38
Donna Overbey 1.31
George Marvin 1.31
Kathleen Essma 1.31
Mary Ann Shepard 1.31
Denny O'Connor 1.27
Sandy Bigg 1.26
Sanford Becker 1.25
Linda Seibert 1.17
Patricia Corich 1.15
Susan Rosenthal 1.05
Janet Bernacki 1.03
Raymond Bernacki 1.03
Thea Johnson 1.03
Barry Krell 0.98
Jim Belman 0.98
Samuel McClarney 0.98
Robert Dempsey 0.88




 

List of Prior Winners of POTY


Back to Top

Website and Content © 2003-2021, American Contract Bridge League of Greater St. Louis