MO Braggin' Rights

2009 Results

Flight A

Braggin' Rights Flight A - 2 Tables

MPs Rank Names
20.00 1 Corinne Kirkham - Jim Kirkham - Linda Eakes, Leawood KS; Donald Stack, Overland Park KS; Paul Pressly, Olathe KS; Stephen Stewart, Shawnee Msn KS
15.00 2 Mark Ehret, Ballwin MO; Lee Hastings, St Louis MO; Ralph Behrens, Saint Louis MO; Peggy Wald, Chesterfield MO; Rod Van Wyk, Alton IL; Arbha Vongsvivut, Godfrey IL

Flight D

Braggin' Rights Flight C - 2 Tables

MPs Rank Names
12.00 1 Steven Day, Shawnee KS; James Kelley, Jr, Shawnee Mission KS; Krishna Saha, Overland Park KS; Sitaraman Sathiamoorthy, Olathe KS
9.00 2 Martha Smith, Kirkwood MO; Dennis Balfe - Edward Schmidt, University City MO; Mark Jackson, Richmond Hghts MO

Flight B

Braggin' Rights Flight B - 2 Tables

MPs Rank Names
16.00 1 Sasanka Ramanadham - Mark Gilje, Saint Louis MO; Andrew Carver - Vernon Carver, Edwardsville IL; Matthew Diehl, Ballwin MO; Ronald Diehl, Effingham IL
12.00 2 Paul Chan - Lily Chan - Mark De Garcia, Columbia MO; Gregory Barnes, Jefferson City MO

Flight C

Braggin' Rights Flight D - 2 Tables

MPs Rank Names
6.00 1 Linda McMullen, Mission Hills KS; Kathleen Moore, Kansas City MO; Lareta Corbin - Jeanie Brown, Lake Quivira KS
4.50 2 Michael Mitra, Lake St Louis MO; David Fricke, St Charles MO; William Maack, Ofallon MO; Ralph Britton, Wentzville MO

 

ST LOUIS  KNOCKOUTS RESULTS

Saturday & Sunday, July 11-12, 2009

28 Teams competed for the honor of representing  Greater St. Louis in the Bragging Rights Event vs. Kansas City this August.

These winners will represent St. Louis against Kansas City in the MO Braggin' Rights Matches held on Saturday of the August 2009 Regional

Flight A Winners

Rod Van Wyk, Arbha Vongsvivut, Mark Ehret, & Lee Hastings

Flight A Runners Up

Kenny Bland, Jack Bryant, Tom Kniest & Carol Schaeffer

Flight B Winners

Matt Diehl, Ron Diehl, Andrew Carver, & Sasanka Ramanadham

Flight B Runners Up

Egon Diekhoff, Bob Wheeler, Steve Zenk & Mark Ludwig

Flight C Winners

Dennis Balfe, Mark Jackson, Edward Schmidt, & Martha Smith

Flight C Runners Up:
Norma Barenkamp, Harvey Laux, Bobby Riggs & Lois Sieron

0-199er Winners


Mike Mitra, Bill Maack, Dave Fricke, Ralph Britton


Back to Top

Website and Content © 2003-2017, American Contract Bridge League of Greater St. Louis